Měníme předměty
na výjimečné dárky
Chci nabídku

Je to vhodné do myčky?

Tato otázka je často kladena při hrnků, šálcích, miskách, lahvích či jídlonosič. Samozřejmě existují technologie, které zaručí, že předmět můžete bez starosti mýt v myčce nádobí, musí být však dost odolné nebo jsou na to specifické technologie tisku určeny.

Technologie a předměty určené do myčky nádobí:

  • Výpal - vysoce tepelný výpal se realizuje v peci, předměty - většinou hrnky, keramické misky musí být odolné vůči vysoké teplotě do 1000 stupňů celsia. Po vypálení se mohou opakovaně mýt v myčce nádobí a potisk zůstane na jejich povrchu prakticky "navždy"
  • Sublimace - konkrétně sublimační šálky - vlivem tepla se otevřou póry, plyn se dostane do pórů, klesáním teploty ztuhnout, póry se uzavřou a potisk zůstane fixovaná. V případě sublimačních šálků si třeba vyžádat takové, které jsou určeny do myčky. Existují také sublimační kovové láhve na kolo nebo cvičení, sublimační šálky na kávu a jiné předměty upravené touto chemickou úpravou.
  • Gravírování - speciální hrnky, které mají 2 vrstvy glazury v 2 různých barvách. Podkladová v libovolném odstínu je překryta bílou, černou nebo jinou barvou. Laserem se odstraní část povrchu do tvaru loga. Touto technologií nelze tisknout barvou, jen odstranit část povrchu - reliéfu. Ten je však trvanlivý. Kromě keramiky, je možné gravírovat sklo, některé druhy plastu, silikonu. Jeden z našich zkušených obchodníků Vám iv tomto případě rád najde řešení