Je to vhodné do myčky?

Tato otázka je často kladena při hrnků, šálcích, miskách, lahvích či jídlonosič. Samozřejmě existují technologie, které zaručí, že předmět můžete bez starosti mýt v myčce nádobí, musí být však dost odolné nebo jsou na to specifické technologie tisku určeny.

Technologie a předměty určené do myčky nádobí:

  • Výpal - vysoce tepelný výpal se realizuje v peci, předměty - většinou hrnky, keramické misky musí být odolné vůči vysoké teplotě do 1000 stupňů celsia. Po vypálení se mohou opakovaně mýt v myčce nádobí a potisk zůstane na jejich povrchu prakticky "navždy"
  • Sublimace - konkrétně sublimační šálky - vlivem tepla se otevřou póry, plyn se dostane do pórů, klesáním teploty ztuhnout, póry se uzavřou a potisk zůstane fixovaná. V případě sublimačních šálků si třeba vyžádat takové, které jsou určeny do myčky. Existují také sublimační kovové láhve na kolo nebo cvičení, sublimační šálky na kávu a jiné předměty upravené touto chemickou úpravou.
  • Gravírování - speciální hrnky, které mají 2 vrstvy glazury v 2 různých barvách. Podkladová v libovolném odstínu je překryta bílou, černou nebo jinou barvou. Laserem se odstraní část povrchu do tvaru loga. Touto technologií nelze tisknout barvou, jen odstranit část povrchu - reliéfu. Ten je však trvanlivý. Kromě keramiky, je možné gravírovat sklo, některé druhy plastu, silikonu. Jeden z našich zkušených obchodníků Vám iv tomto případě rád najde řešení